Новини 21:51

У Мінфіні назвали терміни отримання наступних траншів кредиту МВФ

За словами міністра фінансів, п’ятий може надійти вже в травні.

Україна після рішення Міжнародного валютного фонду про виділення четвертого траншу кредиту планує до кінця 2017 отримати ще три транші, в тому числі п’ятий може надійти вже в травні. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"На цей рік планувалося чотири транші, і ми плануємо ці чотири транші отримати. Наступний може бути в травні місяці", - сказав він. Міністр уточнив, що всі кошти четвертого траншу надійдуть в резерви Національного банку.

Данилюк підкреслив, що Україна вперше в історії дійшла до третього перегляду програми і отримує четвертий транш, що підтверджує здатність української влади виконувати взяті на себе зобов'язання і характеризує рівень співпраці з МВФ. Він уточнив, що деяка затримка з засіданням ради директорів по Україні, яке спочатку було призначене на 20 березня, була пов'язана з уточненням макропрогнозу в зв'язку з блокадою ОРДіЛО та її впливом на бюджет. За словами глави Мінфіну, блокада сповільнить зростання ВВП в поточному році на 1 процентний пункт, проте поліпшення зовнішньої кон'юнктури частково компенсує цей негативний вплив.

Читайте також: Наслідки торговельної блокади ОРДіЛО. Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП у 2017 році

Коментуючи заяву МВФ про необхідність підвищення ефективного пенсійного віку, Данилюк зазначив, що мова йде про підвищення справедливості пенсійної системи.

"Ми встановлюємо правильний параметр - стаж. Без цього ми не можемо підняти рівень пенсій для українців і гарантувати їх через 3-4 роки", - наголосив глава Мінфіну.

Нагадаємо, у понеділок, 3 квітня, президент Петро Порошенко повідомив, що Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні наступного траншу. Згодом у МВФ підтвердили рішення про виділення кредиту.

Як відомо, попередній транш Україна отримала у вересні 2016 року. Тоді Фонд теж схвалив виділення офіційному Києву майже $1 млрд.

схожі новини