Новини 15:04

Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму

Представник України звернулася до суду з проханням змусити Росію скасувати заборону Меджлісу кримських татар і припинити утиски української мови в освітніх закладах.

Українська сторона закликала Міжнародний суд ООН застосувати запобіжні заходи, які дозволять захистити кримських татар та українців у Криму.  Про це у середу, 8 березня, в Гаазькому суді заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Україна просить запровадження запобіжних заходів, щоб запобігти погіршенню ситуації і подіям, які завдадуть шкоди українським громадянам. Ми наголошуємо на необхідності термінового захисту кримськотатарської та української громади в Криму, які стикаються з утисками і перешкодами, через що їхня культурна ідентичність піддається загрозі", - сказала Зеркаль.

Представник України звернулася до суду з проханням змусити Росію скасувати заборону Меджлісу кримських татар і припинити утиски української мови в освітніх закладах.

"Ми просимо, щоб суд вимагав від РФ припинення дії закону про заборону кримськотатарського Меджлісу, а також ужив заходів для припинення зникнення кримськотатарських активістів і проведення належного розслідування тих випадків, які вже сталися. Ми також просимо суд звернутися до РФ з вимогою припинити дії, що перешкоджають застосуванню української мови в освітній системі Криму", - додала Зеркаль.

Нагадаємо, у середу, 8 березня, у Міжнародному суді ООН відбувається третій день публічних слухань за позовом України до Росії, де українська сторона висловлює свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. 

Напередодні, 7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ".

У СБУ прокоментували цю заяву Росію. На думку радника голови Служби безпеки України Юрій Тандіта, ця заява Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі про зброю в шахтах Донбасу є елементом гібридної війни проти України.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривають попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...