Новини 2011-03-11 14:48

Яворівський уповноважив себе збирати кошти на альтернативну премію Шкляру

Голова Національної спілки письменників України, народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» (БЮТБ) Володимир Яворівський до кінця тижня відкриє рахунок у банку і почне збирати гроші для вручення альтернативної премії Василю Шкляру. Про це повідомила прес-служба БЮТБ.

«Не хотів займатися цим, бо я - голова Спілки письменників, а Шкляр – мій заступник. Та якщо ніхто не хоче очолити цей рух, ми за це візьмемося самі. Сьогодні поїду у Спілку, там зустрінемося з Василем Шклярем та Віктором Барановим, обговоримо усі нюанси. До кінця тижня віднесу у банк 300 гривень і відкрию рахунок», - Володимир Яворівський.

Парламентарій розповів, що сьогодні разом з Василем Шклярем розпочинає збирати підписи лауреатів Шевченківської премії за відставку міністра освіти Дмитра Табачника.

«Ми зі Шклярем цього так не лишимо. Від сьогодні почнемо збирати підписи лауреатів Шевченківської премії за відставку міністра Табачника. Впевнений, що підпишуться Анатолій Дімаров, Юрій Мушкетик, Михайло Слабошпицький, Іван Марчук та ще багато достойників», - наголосив він.

«Ми доб'ємося відставки Табачника. А вже тоді надішлемо президентові листа з проханням внести Василя Шкляра до списку лауреатів Шевченківської премії», - додав Яворівський.

Як повідомлялось, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них небуло.

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що не висловлював негативної думки про роман «Чорний Ворон» Шкляра та навіть не читав його, тому не знає звідки у письменника до нього претензії.

Письменник Юрій Андрухович запропонував зібрати гроші для вручення їх Шкляреві замість Шевченківської премії.