Новини 2017-01-22 18:44

В Астані розповіли деталі проведення переговорів щодо Сирії

Як зазначає МЗС Казахстану, всі сторони вже підтвердили свою участь в зустрічі.

Переговори з врегулювання сирійської кризи в Астані відбудуться за закритими дверима в готелі Rixos President Astana. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Казахстану для ЗМІ.

У відомстві уточнили, що зустріч розпочнеться в понеділок о 10:00 за київським часом і, ймовірно, завершиться о тій же годині наступного дня, 24 січня.

На зустрічі будуть обговорюватися питання зміцнення режиму припинення вогню і відведення військ режиму Асада на позиції станом на 30 грудня 2016 року, коли набула чинності угода про перемир'я.

У переговорах візьмуть участь делегації Туреччини, РФ, Ірану, представник США, уряду Сирії та представники сирійської опозиції, а також спецпосланець генерального секретаря ООН щодо Сирії Стеффан де Містура.

Як зазначає МЗС Казахстану, всі сторони вже підтвердили свою участь у зустрічі, яка відбудеться вже завтра, 23 січня.

Нагадаємо, США вирішили не відправляти свою делегацію на переговори. Інтереси країни на зустрічі представить посол в Казахстані Джордж Крол. Окрім того, до переговорів щодо Сирії вирішила приєднатися делегація Європейського Союзу. ​

Як повідомлялося, Туреччина і Росія запланували організувати в Казахстані переговори між представниками сирійської опозиції і уряду Асада. Більшість угруповань сирійської опозиції вирішили взяти участь в мирних переговорах, які відбудуться 23 січня в столиці Казахстану Астані.