Новини 2016-11-10 13:45

Міноборони закликало утриматися від поїздок до Криму без нагальної потреби

За словами Мотузяника, після окупації Кримського півострова Росією цей край перетворився на небезпечне місце.

Міністерство оборони закликає українців та громадян інших держав ретельно зважувати всі «за» і «проти», і без нагальної потреби не відвідувати окуповані території України. Про це під час брифінгу повідомив спікер МО з питань АТО полковник Олександр Мотузяник.

Сьогодні вранці російський карально-репресивний орган ФСБ оприлюднив інформацію про нібито затримання осіб, яких російські окупанти звинувачують у диверсійній діяльності в Криму. Ми офіційно спростовуємо цю інформацію. Заява російських чекістів – це провокація проти української держави та черговий крок в інформаційній війні”, – зазначив він.

За словами Мотузяника, після окупації Кримського півострова Росією цей край перетворився на небезпечне місце. "Окупаційна адміністрація систематично репресує українців, кримських татар та людей з будь-якою іншою етнічною приналежністю, що мають точку зору, відмінну від кремлівської", – зазначає спікер оборонного відомства.

У МО нагадують, що у в’язницях на Донбасі, в Криму та у Росії незаконно утримуються десятки українських політв’язнів.

Раніше повідомлялося, що у ФСБ Росії заявили про затримання 9 листопада на території окупованого Криму в Севастополі "учасників диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України".

Спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко також спростував заяву ФСБ Росії, зазначивши, що російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вводячи в черговий раз в оману своє найвище російське керівництво, народ і міжнародне співтовариство.

Крім того, Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростовало заяви ФСБ РФ про нібито затриманих співробітників ГУР у Севастополі.

Нагадаємо, це вже не перший випадок затримання українських "диверсантів" на окупованому півострові. У серпні ФСБ Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

Брат Панова заявив, що його викрали в Запорізькій області і вивезли в окупований Крим для інсценування провокації проти України. Слідчі Національної поліції відкрили кримінальне провадження через викрадення Панова.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

схожі новини