Новини 2016-11-10 13:33

Один із затриманих в окупованому Криму "диверсантів" є військовим аналітиком - ЗМІ

У 2012-2013 роках затриманий коментував українським ЗМІ, зокрема, переговори України і РФ щодо розміщення Чорноморського флоту в Севастополі і «Харківського пакту Медведєва-Януковича».

Один із затриманих Федеральною службою безпеки Росії в анексованому Криму "диверсантів" – Дмитро Штибліков – є військовим аналітиком Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос» в Севастополі.

Зазначається, що у 2012-2013 роках Штибліков давав коментарі українським ЗМІ, зокрема з приводу переговорів України і Росії в питаннях розміщення Чорноморського флоту в Севастополі і «Харківського пакту Медведєва-Януковича».

За словами брата затриманого, Олексія, про причини затримання він не знає: силовики затримали самого Штиблікова і його дружину. Дмитро перебуває в севастопольській, а дружина – в сімферопольській прокуратурі.

Олексій Штибліков також заявив, що його брат колись служив в українській армії, але за п’ять-шість років до анексії Криму був уже військовим аналітиком. Він був одним з видавців військового аналітичного журналу, який був закритий навесні 2014 року, а також займався Чорноморським флотом. Саме за це, на думку Олексія Штиблікова, брат потрапив в якісь «списки підозрюваних».

Брат Штиблікова також повідомив, що на даний час закритий суд у Севастополі обирає запобіжний захід для затриманого, родина шукає адвоката.

Раніше повідомлялось, що у ФСБ Росії заявили про затримання 9 листопада на території окупованого Криму в Севастополі "учасників диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України".

Спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко також спростував заяву ФСБ Росії, зазначивши, що російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вводячи в черговий раз в оману своє найвище російське керівництво, народ і міжнародне співтовариство.

Крім того, Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростовало заяви ФСБ РФ про нібито затриманих співробітників ГУР у Севастополі.

Нагадаємо, це вже не перший випадок затримання українських "диверсантів" на окупованому півострові. У серпні ФСБ Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

Брат Панова заявив, що його викрали в Запорізькій області і вивезли в окупований Крим для інсценування провокації проти України. Слідчі Національної поліції відкрили кримінальне провадження через викрадення Панова.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

схожі новини