Новини 17:47

Україна почала переоснащувати флот через російську мілітаризацію Криму – командувач ВМС

США виділяють на ці цілі фінансову допомогу в 30 млн доларів.

Україна розпочала переоснащувати та розширювати військово-морські сили, щоб протистояти російській мілітаризації в анексованому Криму. Про це заявив командувач ВМС України Ігор Воронченко в інтерв'ю Reuters.

На переоснащення флоту США надасть допомогу в 30 млн доларів – це частина пакету в 500 млн доларів, які Київ розраховує отримати для українських військових від Вашингтона в наступному році.

«Крок за кроком ми будемо відновлювати наш флот. Наші можливості з точки зору якості будуть кращі за ті, що залишилися в Криму», – сказав він.

Воронченко також розповів, що після анексії Криму Україна втратила дві третини свого флоту, який в основному базувався у Севастополі. 

Коли Росія захопила Крим, Україна зупинила роботи по фрегату «Гетьман Сагайдачний», десантному кораблю «Юрій Оліфіренко», ракетному катеру «Прилуки», але тепер приступлять до їх відновлення.

З його слів, дві канонерки майже готові до служби, а здача ще чотирьох канонерських човнів очікується в липні наступного року. Також, за словами Воронченко, ВМС планують отримати сторожовий корабель і новий ракетний катер до 2020 року.

Інші заходи включають в себе підвищення рівня підготовки персоналу військово-морських сил і створення нових підрозділів берегових військ.

За словами Воронченко, навчання проводиться в тому числі в країнах-членах НАТО – Італії, Франції і Великобританії.

Нагадаємо, напередодні агенство Reuters опублікувало матеріал про візит свого кореспондента у Крим влітку цього року, який відвідав 18 військових об'єктів.

Він розповів, що Міноборони Росії на півострові відновлює занедбані військові об'єкти, створені ще в радянський період, а також будує нові. Йдеться про військово-морськіх бази, радіолокаційні станції і аеродроми. 

схожі новини