Новини 07:00

МВФ схвалив виділення Україні майже $1 млрд третього траншу

Рада директорів Фонду також оцінила ефективність програми stand by, відкритої для України в 2014 році.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду в середу, 14 вересня, завершила другий перегляд виконання Україною економічної програми, підтриманої кредитом розширеного фінансування, і схвалила виділення третього траншу цього кредиту на суму близько $1 млрд. Про це повідомляється у прес-релізі Фонду.

Таким чином, загальна виділена сума наданих Україні коштів становить близько $7,62 млрд.

Рада директорів МВФ, крім того, схвалила зміни до вимог щодо дотримання певного рівня чистих міжнародних резервів, щодо виникнення нової заборгованості по зовнішніх платежах, а також впровадження нових валютних обмежень.

Рада директорів Фонду також оцінила ефективність програми stand by, відкритої для України в 2014 році.

Нагадаємо, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк. Після цього виникла пауза в зв'язку з політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені.

Спочатку передбачалося, що третій транш складе близько $1,7 млрд, і рішення про нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, однак через невиконання Україною низки умов терміни постійно відкладалися, а розмір траншу, був знижений до $1 млрд.

Україна до кінця поточного року ще розраховує залучити від МВФ $1,3 млрд фінансування в рамках програми EFF.

схожі новини