Новини 15:13

Київрада таки віддала Хмельницькому аеропорт «Жуляни»

Київська міська рада 76 голосами сьогодні, 17 лютого, прийняла рішення про затвердження результатів конкурсу щодо передачі майна КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) в оренду на 49 років ТОВ «Майстер-авіа». Про це Тижню повідомили у прес-службі фракції «Республіка Київ».

Як заявив голова депутатської фракції «Республіка Київ» Денис Москаль, міськарада не мала права сьогодні затверджувати результати попереднього конкурсу. Фракція голосувала проти ухвалення такого рішення.

«Ми не маємо права затверджувати результати цього конкурсу, поки суд не з’ясує всі обставини справи і не поставить крапку. Невже хтось у Київраді хоче сказати, що вже розібрався у ситуації значно краще, ніж суд? Це, як мінімум, суперечить здоровому глузду!», - обурився Москаль.

За словами депутата, проведений конкурс є незаконним, оскільки на пленарному засіданні Київради не приймалось рішення про проведення конкурсу на  право оренди майна аеропорту «Жуляни», не затверджувався склад конкурсної комісії і перелік конкурсної документації.

«Переконаний, що єдиним правильним виходом із цієї ситуації стане лише проведення нового прозорого конкурсу із дотриманням усіх передбачених законодавством процедур», - наголосив Москаль, додавши, що питання було внесено до порядку денного сьогоднішнього засідання «з голосу» і не розглядалося профільною комісією з питань транспорту та зв’язку.

Секретар міськради Олесь Довгий, коментуючи протести Москаля щодо того, що це питання не пройшло погодження транспортної комісії Київради, відмітив, що воно вже погоджено з «новою владою».

Нагадаємо, наприкінці минулого року Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення про те, що конкурс на право оренди Міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни) був проведений законно.

Довідка Тижня.

18 червня 2010 року комісія Київради з питань власності визначила фірму «Майстер-авіа» переможцем конкурсу на право оренди комплексу будівель, який знаходиться на балансі КП «Міжнародний аеропорт "Київ» («Жуляни»). 8 липня 2010 року це рішення підтримали 70 з 111 депутатів Київради.

Окрім «Майстер-Авіа» і «Промсоцрозвитку» в конкурсі брала участь адвокатська компанія «Эс энд Пі». Проте останні дві фірми, за словами голови комісії Володимира Дейнеги, не відповідали вимогам конкурсу.

В результаті «Промсоцрозвиток» не допустили до участі в конкурсі, обгрунтувавши це тим, що у компанії відсутній сертифікат на обслуговування пасажирів в аеропорту.

Такого сертифікату на момент проведення конкурсу не було і у переможця. «Майстер-авіа» у момент визначення результатів конкурсу мав на руках лише повідомлення Державіадміністрації про те, що «Майстер-авіа» подало заявку на отримання цього сертифікату. «Майстер-авіа» була зареєстрована за два дні до оголошення конкурсу - в травні 2010 року. Її статутний фонд на момент заснування складав 700 тис. гривен, засновником виступила маловідома компанія «Авіагруп».

У серпні 2010 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київради від 8 липня про передачу аеропорту «Київ» (Жуляни) в оренду компанії «Мастер-Авіа». Позов був поданий Київською міською державною адміністрацією.

Експерти ринку вважають, що «Мастер-авіа» підконтрольна нардепу від Партії регіонів Василю Хмельницькому і Андрію Іванову.