Новини 13:09

В офісі компанії, що належить дружині Лужкова, проводять обшук

У московському офісі компанії "Інтеко", що належить дружині колишнього мера Москви Юрія Лужкова Олені Батуриній, проходять обшуки. Про це повідомив у четвер один зі співробітників компанії.

За його словами, близько 10:00 в офіс компанії, розташованій за адресою Нікітський провулок, будинок 5, увійшли люди у формі ОМОНу з автоматами.

"Всіх співробітників "Інтеко" зібрали в одну кімнату і закрили. Нам не дозволяють знімати те, що відбувається на мобільні телефони і фото-, відеотехніку. Не пояснюють, що відбувається", - заявив працівник компанії.

За його словами, люди в формі ОМОНу перекрили всі входи-виходи в офіс. "Близько п'яти осіб, які, судячи з усього, очолюють операцію, працюють в бухгалтерії компанії, де, швидше за все, проводять вилучення документів", - сказав він.

Обшуки пов'язані зі справою про розкрадання з "Банку Москви" 13 млрд рублів. Їх проводять співробітники Слідчого комітету при МВС РФ, повідомила офіційний представник відомства Ірина Дудукіна.

Олена Батуріна вважає, що для обшуків, що проходять в даний момент в офісі її компанії, немає жодних реальних підстав і причин. "Я абсолютно точно знаю, що ці обшуки не мають жодного стосунку ні до нас, ні до "Банку Москви". Це просто замовлення і тиск на нас", - прокоментувала вона.

У 2009 році структура Батуріної ТД "Раменская" продала 58 гектарів землі на заході столиці невідомому покупцеві майже за 13 мільярдів рублів. Виручені кошти президент "Інтеко" використовувала для дострокового погашення банківських кредитів.

Пізніше стало відомо, що покупцем стала ЗАТ "Прем'єр Естейт", створене, за інформацією газети "Ведомости", в інтересах іноземних замовників, які бажали реалізувати в Москві великий інвестиційний проект. Для купівлі землі у Батуріної компанія взяла влітку 2009 року кредит у "Банку Москви".

В кінці грудня 2010 року Головне слідче управління при ГУВС Москви порушило кримінальну справу стосовно невстановлених осіб з числа співробітників банку.

Слідчі вважають, що працівники "Банку Москви" знали про недостовірність наданих "Прем'єр Естейт" відомостей про предмет застави, що свідчить про забезпечення кредиту, але ввели в оману керівництво банку, обдуривши його при оцінці консолідованого рівня кредитного ризику. В "Інтеко" наполягають, що угода з придбання компанією "Прем'єр Естейт" у Батуріної ділянки на заході Москви законна.

На початку листопада минулого року, колишній мер Москви Юрій Лужков повідомив, що після свого звільнення вивіз дочок до Великої Британії.