Новини 2016-08-11 11:07

Юрій Макаров: Партія регіонів була класичною мафією з відповідною структурою

Єдина можлива ідеологія цього політичного утворення - апеляція до умовного минулого, яке насправді ніколи не існувало.

Партія регіонів була в Україні класичною мафією з відповідною структурою, ієрархією, ритуалами, апаратом примусу. Про це у своїй колонці на сторінках «Українського тижня» пише публіцист Юрій Макаров.

«Партія регіонів і була класичною мафією безвідносно до емоційно-літературного забарвлення цього терміна з відповідною структурою, ієрархією, ритуалами, апаратом примусу. Її єдина можлива ідеологія — це апеляція до умовного минулого (яке насправді ніколи не існувало, себто архаїка as it is). Зрада, закладена в підвалини цього організму, також із феодалізму, коли князі чи барони без вагань надавали своє військо тому, хто більше платив», — пояснив він.

Нині, за зазначає Макаров, уламки регіоналів зібрані в компактніші утворення й поводяться на позір більш-менш керовано, але їхня небезпека не в умовно прорадянській чи проросійській риториці.

«Їхня загроза — у принциповій ворожості до українського проекту, як і будь-якого іншого модерного проекту, який ґрунтувався б на цінностях гуманізму, стратегіях розвитку, горизонтальних зв’язках, довірі. Тому й місце їхнє в минулому. За можливості там, за ґратами, де «касти»…», — наголосив публіцист.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень"

 

схожі новини