Новини 2011-02-11 12:40

Услід за Меркель і Кемероном про провал політики мультикультуралізму заявив Саркозі

Президент Франції Ніколя Саркозі визнав провальної політику мультикультуралізму, яка була спрямована на збереження і розвиток у Франції культурних та релігійних відмінностей.

"Так, це провал", - сказав Саркозі, відповідаючи на питання про невдалу політику мультикультуралізму в ток-шоу на каналі TF1.

На його думку, французька система інтеграції виявилася неефективною, оскільки інтеграції як такої не відбулося.

"Правда в тому, що ми в усіх наших демократичних спільнотах занадто сильно стурбовані ідентичністю тих, хто приїжджає, і недостатньо - ідентичністю тих, хто їх приймає", - заявив президент.

Саркозі зазначив, що необхідно поважати культурні відмінності, однак громади у Франції не повинні уживатися один поруч з одним. За його словами, іммігранти повинні ставати частиною національного французького співтовариства і поважати місцевий спосіб життя. А тих, хто не бажає цього, у Франції не чекають.

"Французька національна спільнота не хоче змінювати свій спосіб життя, рівність між чоловіками і жінками, вільне відвідування дівчатками школи. Ми не хочемо, показного відправлення релігійних обрядів на вулиці", - заявив президент.

"У нас світська країна, церква відокремлена від держави, молитва нікого не бентежить, але ми не хочемо на нашій території агресивного релігійного прозелітизму", - зазначив він.

Довідка Тижня

5 лютого прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав провальною британську політику мультикультурності, закликавши до посилення інтеграції молодих мусульман у суспільство в якості заходів щодо запобігання розвитку екстремізму в середовищі постійних жителів країни.

Про провал політики мультикультурності говорили також федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, а також колишні прем'єр-міністри Австралії та Іспанії Джон Ховард і Хосе-Марія Аснар.

Нагадаємо також, що восени за ініціативою французького президента були знесені незаконні циганські табори, а самих циган – виселили з країни.

Крім того, на початку цього року, після вибухів у коптських церквах у Єгипті, Саркозі заявив, що не має наміру терпіти "релігійну чистку" на Близькому Сході, спрямовану проти християн.

За результатами соцопитувань, результати яких були поширені ЗМІ, близько 40% населення Франції та Німеччини вважають мусульман загрозою національній ідентичності. На думку 68% французів і 75% німців, мусульмани не інтегруються в їхнє суспільство.