Новини 2016-05-26 23:23

Український проект здобув перемогу на конкурсі марсоходів від NASA

Кияни розробили літак для дослідження полюсів Марсу і найближчих регіонів.

Проект марсіанського літака MarsHopper, розроблений київською командою вчених, переміг в номінації People's Choice Award у всесвітньому конкурсі NASA SpaceApps Challenge. Про це повідомляється на сайті NASA.

"MarsHopper - це літак для дослідження полюсів Марсу і найближчих регіонів", - пояснюють автори проекту.

Для польотів літак використовує сухий лід, який покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщується від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

"Наші розрахунки показують, що даний проект можна реалізувати за допомогою існуючих технологій", - зазначають розробники.

Конкурс NASA Space Apps Challenge проходив з 22 по 24 квітня в Україні та ще в 170 країнах світу. Україна вперше приєдналися до хакатону — відкритої програми Національного Агентства США по аеронавтиці та дослідженню космічного простору. Головним завданням хакатону є об'єднання зусиль ентузіастів і інноваторів для вирішення практичних завдань які стоять перед людством в галузі дослідження космосу і Землі.

схожі новини