Новини 11:00

Естонія вирішила передати Україні конфіскований меч вікінгів

Раніше артефакт збиралися відправити в Росію.

Древній меч епохи вікінгів, конфіскований минулої зими на естонсько-російському прикордонному пункті Лухамаа, буде переданий 12 травня Україні. Про це повідомив у вівторок порталу Естонського телебачення ERR посол України в Естонії Віктор Крижанівський.

"За день до цього в Естонію прилетить делегація з Міністерства культури України, яка 13 травня відвезе історичну знахідку до Києва", - сказав він.

Стародавню зброю виявили співробітниками Податково-митного департаменту Естонії в ході огляду на кордоні одного з вантажних автомобілів. У водія - громадянина Білорусі - не було дозволу на транспортування раритету. В ході експертизи з'ясувалося, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 тисяч євро.

Відповідно до початкових висновків фахівців департаменту охорони пам'яток старовини Естонії, зброю X-XI століть було знайдено, швидше за все, на півночі Росії, і Естонія збиралася віддати знахідку Росії. Однак пізніше Україна заявила, що меч знайшли у Волинській області та незаконно переправили в Росію.

Естонські фахівці дослухалися до України і вирішили передати меч офіційному Києву.