Новини 11:30

У Чехії розпочалися Дні української культури

У культурних заходах, на запрошення громадського об’єднання «Українська ініціатива», беруть участь письменники, художники, співаки, музики з України

У культурних заходах, на запрошення громадського об’єднання «Українська ініціатива», беруть участь письменники, художники, співаки, музики з України.

Програма Днів української культури в Чехії велика і розмаїта: презентації книжок, вернісажі, виступи танцювальних та музичних гуртів і на завершення – гала-концерт, який відбудеться на Маріянському майдані у Празі.

Українських митців вітатиме не лише чеська столиця, а й місто Хомутов, де мешкає чимало українців. Чи не найцікавіша презентація – спогадів австралійської українки Наталі Нарижної – відбулася у празькому Будинку національних меншин.

Наталя Нарижна – дочка відомого історика Симона Нарижного, колишнього директора Музею Визвольної боротьби України, автора унікальної розвідки «Українська еміграція».

Гості українських Днів ознайомилися і з творчістю львівських, харківських, івано-франківських письменників - Юрка Іздрика, Сергія Жадана, Тараса Прохаська. Уривки з їхніх творів читалися на літературному вечорі і по-чеськи, і по-українськи.

Молодих українських художників приймала у себе празька галерея «Зузук», яка вже багато років пропаґує українське малярство серед чехів.

Голова «Української ініціативи» Віктор Райчинець розповів, що загостило до них більше людей, ніж у попередні роки, і пояснив це як тим, що число українців у Чехії постійно зростає, так і активним сприянням Чеського міністерства культури.