Новини 2015-12-08 17:50

ВР провалила законопроект про дозвіл на приватизацію великих підприємств

Законопроект відхилили уже не вперше.

Парламент на засіданні 8 грудня не підтримав законопроект №2319а «Про внесення змін до деяких законів України (щодо уточнення деяких положень)». За ухвалення проекту в першому читанні спершу проголосували 220 нардепів з 226 необхідних.

Вказаний законопроект пропонує внести зміни до законів «Про приватизацію державного майна» та «Про Фонд державного майна» та скасувати норму про обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп «В» і «Г» до проведення конкурсу і дозволяити Фонду держмайна залучити до приватизації об'єктів радників.

Документ також передбачає, що в приватизації українських держпідприємств не зможуть брати участь покупці з РФ, а торговці цінними паперами повинні будуть подавати інформацію про осіб, в інтересах яких вони купують державні корпоративні права.

Фонд держмайна розробив цей законопроект ще на початку літа 2015 року, але під приводом його неприйняття уряд змушений був призупинити приватизації великих об'єктів, серед яких - Одеський припортовий завод.

На засіданні сьогодні за проект спочатку проголосував 191 депутат, а після пропозиції екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника про виключення з нього норми про радників – 220 депутатів.

Напередодні попереднього голосування в листопаді голова Фонду держмайна Ігор Білоус і голова Мінекономрозвитку Айварас Абромавічус звернулися до депутатів з проханням розблокувати приватизацію і забезпечити додаткові надходження до держбюджету вже 2016 року. За їхніми словами, якби Рада прийняла закон 24 листопада, то Одеський припортовий завод міг би бути проданий в березні 2016 року, після чого послідував би продаж шести обленерго, «Центренерго» і чотирьох ТЕЦ.

Як повідомлялося, Кабмін призупинив продаж акцій найбільших державних об'єктів. За словами Абромавічуса, серед причин – затягування ухвалення низки законопроектів.

схожі новини