Новини 2015-09-18 12:18

Велика приватизація в Україні відкладається з низки причин

За словами Абромавічуса, серед таких причин – затягування ухвалення деяких законопроектів.

Затягування ухвалення низки законопроектів про приватизацію призвело до того, що продаж великих підприємств, надходження від якого в бюджет-2015 планувалися в обсязі 17 млрд грн, відбудеться в 2016 році. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

"Законопроекти затримуються, але, практично, велика приватизація відкладається на наступний рік", - сказав міністр, виступаючи у Верховній Раді в п'ятницю.

На його думку, необхідно усунути від великої приватизації так званих "олігархів" і шукати профільних професійних інвесторів.

Абромавічус підкреслив, що приватизація є найважливішим пріоритетом, тому що кількість підприємств у власності держави надлишкова - близько 3 тис., із яких 2 тис. не працюють, а на ТОП-100 припадає 80% виручки і 90% активів.

Крім того, вони управляються вкрай неефективно, додав міністр. Він уточнив, що в першому кварталі збиток держпідприємств склав 9,7 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у першому кварталі 2014 року, а в цілому річні збитки з урахуванням втраченого прибутку (без урахування збитку НАК "Нафтогаз України") складають близько 100 млрд грн.

Міністр повідомив, що МЕРТ ініціював перевірки ТОП-2 підприємств з питань продажу та закупівель, за результатами яких будуть прийняті кадрові рішення. "Сподіваюся на допомогу правоохоронних органів, які повинні довести до логічного кінця знайдені правопорушення", - сказав Абромавічус.

Як повідомлялося, Кабмін призупинив продаж акцій найбільших державних об'єктів.

схожі новини