Новини 2010-05-24 12:58

КНР обіцяє сприяти збалансованому розвитку міжнародних торгових відносин

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер закликав Китай до збалансування глобальної економіки
Китай пообіцяв сприяти збалансованому розвитку міжнародних торгових відносин і протистояти всім формам протекціонізму в цій сфері.

З такою заявою виступив голова КНР Ху Цзіньтао під час переговорів, що проходять у Пекіні з представницькою делегацією з США, яку очолює американський держсекретар Гілларі Клінтон.

Під час зустрічі міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер закликав Китай до спільної роботи з подолання торгових бар’єрів і збалансування глобальної економіки.

«Більш відкрита глобальна торгова система є нашим спільним завданням. Повинен існувати справедливий розподіл як вигод, так і відповідальності в торгових відносинах. Дві наші держави вже користуються плодами прозорих інвестицій, і ми
вітаємо сьогодні ще більш відкритий Китай», – заявив Тімоті Ґайтнер.

Ху Цзіньтао також підкреслив, що Китай має намір стимулювати внутрішній попит і поступово реформувати механізм формування обмінного курсу юаня.

Вашингтон неодноразово звинувачував Пекін у штучному заниженні курсу юаня, що невигідно американській стороні, оскільки призводить до зниження конкурентоспроможності американського експорту до Китаю