Новини 2010-04-06 08:47

Сьогодні прем'єр-міністр Сполученого Королівства проситиме Єлизавету ІІ розпустити парламент і призначити вибори

Для перемоги опозиції, консерваторам, треба здобути 116 додаткових місць у парламенті
 Сьогодні прем'єр-міністр Сполученого Королівства Гордон Браун вирушить до Букінгемського палацу і проситиме королеву Єлизавету ІІ розпустити парламент наступного понеділка та призначити загальні вибори в королівстві на 6 травня. Про це пишуть у The Times Online.
 
Для перемоги головної опозиційної партії Великобританії - Консервативної - вона має здобути 116 додаткових місць у парламенті, що є найбільшим розривом від часу ІІ світової війни. У разі перемоги консерваторів їхній лідер Девід Кемерон стане наймолодшим за два століття прем'єр-міністром країни - і 12-м за час царювання Єлизавети ІІ.
 
Внаслідок дуже гострого протистояння головних досі партій - Лейбористської та Консервативної - на тлі серйозних суперечок щодо політики уряду під час найбільшої від 1930-х рр. економічної кризи, є очікування, що жодна з цих двох партій не здобуде вирішальної перемоги, тож може зрости вплив і політична роль Ліберально-демократичної партії.
 
Вона, очевидно, посяде третє місце в парламенті, і з нею потрібно буде заключати альянс, аби отримати більшість та право на призначення прем'єр-міністра й уряду.
 
За даними різних опитувань, наведеними у The Times, консерватори можуть дістати від 37 до 41% голосів виборців, лейбористи - 31-33%, а ліберальні демократи - 18-21%.
 
Сьогодні лідери партій представлятимуть свої аргументи: Чарльз Кемерон (консерватори) говоритиме, що настав час змін, Гордон Браун - що непевність відновлення економіки робить зміни дуже ризикованими, а Ніколас Клегг (ліберальні демократи) - що це кінець пана Брауна, жартує The Times