Новини 23:08

ЮНЕСКО: агресія Росії загрожує культурній спадщині у Криму

10 квітня Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила запропоновану Україною резолюцію для моніторингу ЮНЕСКО ситуації в Криму. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України.

У резолюції висловлюється занепокоєння посиленням військової присутністю Росії на півострові, що становить загрозу освітньому процесу, свободі слова для жителів Криму та розташованим в АРК об’єктам культурної спадщини.

Під час захисту ініційованого українською стороною проекту резолюції постійний представник України при ЮНЕСКО Олександр Купчишин чітко окреслив виклики гуманітарного характеру в рамках мандату організації, що постають перед Україною та світовим співтовариством у результаті російської агресії в Криму.

Урахувавши представлену делегацією України інформацію, держави-члени Виконавчої ради ЮНЕСКО закликали Генерального директора Організації здійснювати на постійній основі жорсткий моніторинг ситуації в Криму в основних сферах компетенції ЮНЕСКО та представити доповідь про її розвиток під час наступної 195-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.

схожі новини