Український тиждень № 29 (349)

Зміст номеру

Канікули в комі

Уперше за багато років українська влада не пішла на літні канікули

Роман Малко

Другий фронт? Загроза путніського реваншу залишається

Якщо українські еліти не врахують уроків помаранчевого минулого, путінська «золота осінь» чи «холодна зима» може таки стати точкою повороту до реваншу Кремля в Україні

Олександр Крамар

Роздержавлення голів

Чому масштабна приватизація потрібна Україні

Любомир Шавалюк

Київ у фокусі

Перш ніж вирішувати кричущі проблеми столиці, варто зазирнути в її майбутнє

Юрій Макаров

Станіслав Цалик: «Київ був комфортним містом, і це формувало свідомість киян. Вони доволі прагматичні люди, які майже не реагують на обіцянки»

Тиждень поспілкувався з українським письменником, істориком, києвознавцем Станіславом Цаликом про дальше облаштування центру столиці, вшанування загиблих на майдані Незалежності й перетворення «приїжджих» на справжніх киян.

Станіслав Козлюк

Політичний генплан Кличка

Програма нового мера є черговим прикладом правильної декларації, за якою мають піти конкретні справи. Її реалізація залежатиме від готовності ігнорувати апетити спонсорів, коли вони суперечитимуть інтересам громади

Олесь Олексієнко

Топ-10 проблем столиці

Які вони, головні проблеми столиці? У чому їх причини, наслідки і якими можуть бути способи усунення головного болю майже трьох мільйонів людей, що живуть у Києві?

Валерія Бурлакова

Ігор Луценко: «Києву потрібна майнова люстрація»

Не так часто українські громадські активісти потрапляють у реальну владу. Особливо в місцеву, яка вважається не такою престижною, хоча в нормальних країнах свій шлях політик має починати саме з місцевого самоврядування.

Богдан Буткевич

Олексій Резніков: «Диявол криється в дрібницях та процедурах»

Олексій Резніков – один із найвідоміших та медійно найупізнаваніших адвокатів України, який із 2008 року є депутатом Київради. Але тільки зараз дістав реальну владу – посаду секретаря, тобто став другою людиною в столиці після Віталія Кличка від його ж партії. З ним Тиждень і поговорив про нинішні київські проблеми.

Богдан Буткевич

Олександр Омельченко: «Усе в межах Києва зароблене киянами й належить їм»

Пишучи про Київ, його проблеми та перспективи розвитку, Тиждень не міг не поспілкуватися з людиною, яка ціле десятиліття стояла біля керма міста.

Роман Малко

Ірина Нікіфорова: «У Європі вже існує таке поняття як «київський синдром»»

Про найскандальніші забудови історичного центру Києва, реакцію ЮНЕСКО на такі дії та очікування від обрання нової Київради та мера столиці Тиждень спілкувався із активісткою громадської організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», Іриною Нікіфоровою.

Ганна Трегуб

Архітектура для людей

Поряд із середньовічними замками на тлі засніжених альпійських вершин швейцарці створюють шедеври сучасної архітектури або ж перетворюють старі об’єкти на зручний для сучасної людини простір

Ольга Ворожбит

Бо ми цього варті

Як і чому високі ідеали уживаються з безсоромною корупцією

The Economist

Корпорація хакерів

Кіберзлодії множаться – і стають значно професійнішими

The Economist

Нестор Махно – завжди винний і завжди герой

Останні події в Україні активізували політиків, експертів, журналістів і блогерів. Не обійшлося без згадки про махновщину – регіональний і політичний різновид селянського повстанського руху України часів Визвольних змагань

Дмитро Архірейський

Уроки англійської

Що простіше: повторювати «Героям слава!» чи вшанувати справжніх героїв, які боролися за вільну Україну понад 60 років тому?

Юрій Макаров

Україна ХІХ століття: між консерватизмом, лібералізмом і соціалізмом

Від 40-х років ХІХ і до початку ХХ століття український суспільно-політичний рух, здавалося, проявлявся лише серед «свідомих українців». Однак існували сили, які доти ще не заявили активно про свою належність до українства, але, безперечно, мали величезний суспільно-політичний потенціал

Юрій Терещенко

Тіні забутих

«Брати. Остання сповідь»: феміністське кіно про нечисту силу, чисту жінку і блідих чоловіків

Катерина Барабаш

Київ сльозам вірить

Пішов другий місяць, як живу в столиці. На початку червня, відколи працювати в окупованому Донецьку без акредитації в штабі ДНР стало неможливо, довелося покинути захоплену територію.

авторські колонки Денис Казанський

Плавильний тигель України

Ще років 20 тому Київ, попри столичний статус і чималенькі розміри, був зеленим, тихим, дуже затишним містом, де все поруч, усі знайомі.

авторські колонки Богдан Буткевич

Зачакловане місто

Місто – це ніби книжка. Ми читаємо в ньому оповідання про всі пережиті ним епохи. Коли вперше потрапляєш до Києва, розділ, із яким доводиться ознайомитися насамперед, розповідає про радянський період.

авторські колонки Ален Ґіймоль

«Титани» проти «хамелеонів»

Український глядач, хоче того він чи ні, дізнається, що там насподі у № 2 та № 4 зі списку найбагатших людей України за версією видання Forbes.

авторські колонки Славка Куцай